Zadzwoń do nas: 22 2457000
Napisz do nas: streetcom@streetcom.pl

Kilkaset udanych kampanii!

Klienci, którzy wciąż do nas wracają!

16.11.2012

O czym najczęściej marzą polskie mamy?

O znalezieniu satysfakcjonującej pracy, o odpoczynku od codziennych obowiązków, o podróżach…

To, że każda mama marzy o zdrowiu dzieci i szczęściu rodziny nie jest niczym nowym, ale o czym mama marzy dla samej siebie? O czym marzy, kiedy zdrowie i szczęście rodziny jest zapewnione? Szukając odpowiedzi na tak postawione pytania, zaprosiliśmy mamy do udziału w ogólnopolskim badaniu pod hasłem „ O czym marzy mama?”.

Celem badania było zarówno poznanie marzeń polskich matek, jak i zachęcenie mam do pomyślenia o sobie, o swoich potrzebach. Dodatkowym aspektem badania jest niewątpliwa podpowiedź dla mężów/partnerów, czego oczekują ich partnerki i w jaki sposób można sprawić im radość. Ma to szczególne znaczenie w zbliżającym się okresie świąteczno-noworocznym. Badanie zostało przygotowane we współpracy serwisu Mamo Pracuj i Streetcom Polska – agencji marketingowej i firmy badawczej. Streetcom przeprowadził w dniach 15 – 22 października 2012 roku ogólnopolskie badanie metodą CAWI na grupie 3269 kobiet.

Przeprowadzone badanie pokazuje, że polskie Mamy chcą być aktywne, marzą o takiej pracy, która pozwoli im cieszyć się macierzyństwem i da równowagę w życiu osobistym. Mamy marzą także o czasie wolnym tylko dla siebie oraz o równym podziale obowiązków w domu. Bardzo wysoko w hierarchii marzeń mam jest spędzanie więcej czasu z mężem/partnerem i podróże. Codzienna gonitwa, z jaką borykają się wszyscy rodzice, nie sprzyja myśleniu o sobie i o swoich marzeniach. Warto jednak o marzeniach pamiętać i wspierać ich realizację przy każdej nadarzającej się okazji! Zapytaliśmy polskie matki o jakim marzeniu dla samej siebie pomyślałyby patrząc na spadającą gwiazdę:

 • 20% mam odpowiedziało, że marzy o znalezieniu satysfakcjonującej pracy lub zmianie pracy na lepszą.
 • 19% marzy o odpoczynku od codziennych obowiązków, o ciszy, spokoju, relaksie, o wizycie w SPA.
 • Ponad 15% marzy o podróżach.

Moim marzeniem jest mieć satysfakcjonującą pracę, gdzie zostanę doceniona. Nie musi być ekstra płatna, zwyczajna praca, gdzie szef zrozumie, że dziecko czasem zachoruje, a ja muszę zostać z nim w domu. Po prostu, chciałabym pracować i być z tego powodu szczęśliwa.”

Najbardziej marzę o chociaż jednym dniu tylko i wyłącznie dla siebie. Chciałabym go poświęcić na relaks, wyciszenie się, zabiegi pielęgnacyjne, na które obecnie nie mam odrobiny czasu.”

Chciałabym pojechać w podróż dookoła świata.”

Gdybym miała jeden dzień…Mając jeden dzień tylko i wyłącznie dla siebie, zdecydowana większość

 • Mam skorzystałaby z oferty salonów kosmetycznych i SPA, pielęgnując swoją urodę (37% respondentek).
 • Blisko 23% Mam zdecydowanie spędziłoby ten dzień tylko z mężem/partnerem.
 • Tyle samo Mam (po ok. 7%) buszowałoby po galerii handlowej jak i uciekło za miasto, czy do lasu.

Doba dłuższa o dwie godziny …Gdyby Mama miała dla siebie dodatkowe dwie godziny codziennie, najczęściej wykorzystałaby je

 • na relaks i wyciszenie (22%),
 • a także na czytanie książek, naukę języków obcych, czy swoją pasję i hobby (po 12%).

Zapytaliśmy mamy także o zmiany, jakich pragną w różnych aspektach swego życia. Tylko co 10 mama, nie chciałaby wprowadzać zmian w swoim życiu towarzyskim.

 • Blisko 40% mam marzy o częstszych spotkaniach z koleżankami,
 • 34% o częstszych wypadach do kina i teatru.

Natomiast w obszarze życia rodzinnego, polskie mamy marzą zarówno

 •  o większej ilości czasu spędzanego z mężem/partnerem jak i lepszym podziale obowiązków domowych (odpowiednio 21% i 18%).
 • 10% mam marzy o urodzeniu kolejnego dziecka.

W obszarze rozwoju osobistego i poprawy jakości życia, matki najczęściej wskazywały, iż chciałyby wziąć udział w kursach i szkoleniach, w tym także językowych (odpowiednio 18 i 17%). Tyle samo mam chciałby zrobić prawo jazdy lub zacząć jeździć autem, jak i pójść lub wrócić na studia – po 12%. 9% mam marzy o skoncentrowaniu się na swojej pasji.

Powrót <