Zadzwoń do nas: 22 2457000
Napisz do nas: streetcom@streetcom.pl

Kilkaset udanych kampanii!

Klienci, którzy wciąż do nas wracają!

Kim jest Ekspert

Lubią doradzać innym, więc rekomendują produkt swoim znajomym. Dzięki udziałowi w kampaniach, Eksperci Streetcom wiedzą wcześniej, co pojawi się na rynku oraz mają możliwość wypróbowania nowych produktów.

Czytaj więcej »

Czym jest marketing rekomendacji?

Od 2004 roku działa Streetcom – pierwsza w Europie agencja wyspecjalizowana w marketingu rekomendacji konsumenckich. Nasze działania opieramy na wyjątkowej społeczności ponad 300 000 konsumentów.

W USA i na rozwiniętych europejskich rynkach podobne działania są najcenniejszą formą budowania relacji z konsumentem oraz jedną z podstawowych form promocji produktów i badania opinii konsumentów. W Polsce przeprowadziliśmy dotąd kilkaset kampanii, a klientami Streetcom są największe światowe marki. Eksperci Streetcom testowali produkty i usługi z wielu branż, mi.in. kosmetyki, sprzęt elektroniczny, zabawki, produkty spożywcze, artykuły dla dzieci, ale również usługi bankowe i inne. Podstawową formą realizacji marketingu rekomendacji są kampanie „Product Seeding”. Polegają one na dostarczeniu wyselekcjonowanej grupie konsumentów pełnowartościowych produktów wraz z próbkami do testowania dla znajomych. Komunikacja o produktach i markach ma miejsce zarówno w świecie rzeczywistym, jak i w sieci. Wybrani konsumenci mogą stać się również promotorami idei ( w ramach Idea Seeding) – np. zdrowego żywienia, stylu życia i innych tematów. Do wybranych kampanii zapraszani są również blogerzy ze Streetcom Blog Team. Siłą marketingu rekomendacji są stargetowane działania w idealnie dobranych grupach konsumentów.

Czytaj więcej »

Słowniczek

Product seeding

Product seeding to dostarczanie pełnowartościowego produktu wraz z próbkami do uczestników kampanii. Otrzymują oni produkty do testowania za darmo. Na podstawie swojego bezpośredniego doświadczenia zaczynają mówić o produkcie i dystrybuować próbki wśród znajomych. Product seeding to nie tylko testowanie kosmetyków czy żywności. Produkty do testowania mogą być różne i nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Znajdują się wśród nich np. darmowe produkty dla dzieci, sprzęt elektroniczny, jaki i usługi. Produkt seeding jest podstawą działań marketingu rekomendacji i najbardziej skuteczną formą marketingu szeptanego. Uczestnicy kampanii product seeding często jako pierwsi na rynku otrzymują produkty, co daje im poczucie wyróżnienia i możliwość doradztwa znanym markom. Pełnowartościowe produkty do testowania, umożliwiają osobiste przekonanie się o atrakcyjności i skuteczności danego artykułu. Na tej podstawie uczestnicy mogą dzielić się własnymi, szczerymi i wiarygodnymi informacjami o produkcie. Buduje to ich przywiązanie do marki i zaangażowanie Product seeding jest znacznie bardziej efektywny od zwykłego samplingu (rozdawanie próbek produktu), który daje możliwość tylko jednorazowego przetestowania produktu.

Czytaj więcej »